IPL  E–light
trvalá epilace

foto nohy

Již máte dost věčného holení, vytrhávání či bolestivého odstraňování nežádoucích chloupků depilačním voskem?

Nabízíme Vám jedinečnou technologii na principu selektivní fototermolýzy, která Vám trvale odstraní nežádoucí ochlupení z Vámi vybraných problema- tických partií těla.

Naše Studio DIANA využívá špičkový certifikovaný přístroj IPL E-light, který je kombinací IPL (Intenzivní pulzní světlo) a radiofrekvenční technologie. V této vysoce účinné kombinaci vykazuje přístroj vynikající, šetrné a trvalé účinky v oblasti působení IPL. Tento přístroj se neomezuje pouze na epilaci, ale lze s ním provádět i další kosmetické úpravy:

  • Fotoepilace – trvalá redukce ochlupení
  • Odstranění pigmentových skvrn
  • Odstranění rozšířených či popraskaných žilek (cévních defektů) na povrchu pokožky
  • Fotojuvenace – omlazení pokožky obličeje, krku, dekoltu apod.
  • Odstranění drobných vrásek a zlepšení vzhledu hlubokých vrásek
  • Redukce jizev a strií
  • Redukce projevů akné

Na jakém principu FOTOEPILACE funguje?

Technologie je založena na principu selektivní absorpce pulzního světla tkáněmi obsahujícími barvivo (melanin), popř. krevní barvivo (hemoglobin), kde se světelná energie přeměňuje na teplo. Vlasová pochva společně s vlasovou cibulkou (folikul) je rozehřátá přibližně na 70°C. zniceni-folikulaÚčinkem tzv. selektivní fototermolýzy při epilaci dojde k přehřátí tkáně obsahující pigment a zničení vlasového folikula. Zničené buňky jsou pak lymfatickým systémem odstraněny z těla.Kombinací s bipolárním radiofrekvenčním pulzem docílíme působení v hlubších tkáních než při aplikaci samotného světla při nižších hodnotách použité světelné energie. Při poškození vlasového folikulu již v místě růstu nevzniká žádný chloupek, odstranění je trvalé.

Při ošetření rozšířených červených žilek a dalších cévních defektů na pokožce se používá speciální aplikační hlavice Intenzivního pulzního světla o vlnové délce 560nm. Světelný paprsek se selektivně váže na krevní barvivo (hemoglobin), je jím absorbováno a měněno na teplo. Vytvořené teplo způsobí sražení hemoglobinu a jeho rozložení, následně pak vyblednutí ošetřovaného místa. Tímto způsobem je ošetřovaná žilka na principu imunologického odbourávání vstřebána, popř. se zbytky odbouraného hemoglobin odloupnou při přirozené výměně kůže.

Při ošetření pigmentových skvrn je laserový paprsek schopen vysokou energií v okamžiku zasáhnout pouze místo, kde chceme tento nežádoucí projev odstranit, aniž by poškodil okolní tkáně a to díky své specifické délce a absorpci paprsku do barviva pigmentace. Laserový paprsek ošetřovaný pigment tzv. rozstřelí na mikroskopické části a bílé krvinky je následně odplaví z těla během několika dní.

Předzákroková péče při fotoepilaci

Je velmi podstatné, aby nebyla pokožka před zákrokem opálená. Doporučujeme alespoň 2-3 měsíce se neopalovat na slunci ani navštěvovat solária. Čím je pokožka světlejší a chloupky tmavší tím je zákrok účinnější. Zároveň je vhodné 4-5 týdnů před zákrokem používat krém s vysokým ochranným faktorem na epilované části těla, které mohou být vystaveny nepřímému slunečnímu záření. Zásadně se nesmí chloupky vytrhávat ani jinak likvidovat 4 týdny před zákrokem. Epilované místo pouze 1 týden předem oholíme, aby byly chloupky v den ošetření přibližně 2-3 mm dlouhé.

Při epilaci chloupků na obličeji, dekoltu apod. zásadně nepoužívejte před ošetřením žádný make-up. Jeho barevné pigmenty by se působením intenzivního světelného impulzu spálily, mohly by proniknout do pokožky a stal by se z nich permanentmí make-up.

Průběh ošetření

Celá procedura fotoepilace probíhá vleže v příjemném intimním prostředí. Klientka i ošetřující personál musí mít na očích ochranné brýle. Zákrok se provádí speciální hlavicí opatřenou xenonovou výbojkou, která produkuje širokospektrální světelný výboj a hlavicí s bipolární radiofrekvencí. Při proceduře může klientka pociťovat jemné štípnutí či pocit tepla při světelném výboji. To je způsobeno selektivní termolýzou, kdy se světelná energie mění na tepelnou, která proniká do pokožky a způsobuje spálení vlasového folikulu. Ke spálení pokožky však dojít nemůže, jelikož je celá plocha aplikátoru hlavice aktivně ochlazována destilovanou vodou přibližně na 10°C. Toto chlazení omezuje začervenání a působí analgeticky. Pro snížení citlivosti nebo v případě přecitlivělé pokožky lze použít znecitlivující krém. V závislosti na typu pokožky může ošetřované místo zarudnout, příležitostně i lehce napuchnout. Tyto příznaky zpravidla rychle zmizí. Po zákroku se epilované místo ošetří zklidňujícím přípravkem. Délka zákroku je závislá na ploše ošetřované pokožky přibližně 10 – 30 minut, ve zvláště náročných zákrocích i déle.

Pozákroková péče

Ve většině případů je epilace provázena mírnou kožní reakcí jako po opalování, která vymizí během několika hodin. Mírné zarudnutí či otoky však mohou přetrvávat i po dobu 2-3 dní. Reakce na epilaci vyplývají z individuálních vlastností pokožky, které jsou proměnlivé v závislosti na momentálním fyzickém a psychickém stavu klienta. Po zákroku by se klientka měla vyhnout opalování po dobu 2-3 týdnů. Doporučuje se používat krém s vysokým ochranným faktorem na epilované části těla, které mohou být vystaveny byť i nepřímému slunečnímu záření. Ošetřená místa častěji omývejte vlažnou vodou.

Kolik ošetření je potřeba podstoupit?

faze-rustu-vlasuPři jednom zákroku nemohou být nikdy odstraněny všechny nežádoucí chloupky. Ty rostou v cyklech, část chloupků je v klidu (fáze telogen), část roste (fáze anagen). Při fotoepilaci jsou v podstatě odstraněny chloupky aktivní, které právě rostou. Jejich podíl je po těle rozdělen různě a představuje přibližně 10-50% všech chloupků na daném místě. Rozdílná je i doba i doba růstu v jednotlivých fázích, která trvá přibližně 4-24 týdnů. Podle místa na těle je proto potřeba podstoupit 3-8 ošetření. Mezi jednotlivými zákroky by měl být dodržen interval cca 4 týdny na hlavě a minimálně 6-12 týdnů na těle. Vše se odvíjí od fyziologie růstu lidských chloupků.

Pokud je chloupek v klidové fázi může vypadnout vlivem fotoepilace, ale vlasový folikul není narušen a bude produkovat nový chloupek. Proto je nutné opakování zákroku. Výsledky fotoepilace jsou viditelné již po prvním ošetření, které zlikviduje až 30% chloupků. Opakováním lze vzhledem k typu pokožky a chloupků odstranit až 95%.

Rozdíly v pojmech DEPILACE, EPILACE, FOTOEPILACE

Depilace – povrchové odstranění chloupků, vousů například žiletkou, břitvou, holícím strojkem apod. Jedná se pouze o povrchové seříznutí chloupků zároveň s kůží. Lze požít i chemickou depilaci, která rozruší vlasový keratin od povrchu pokožky – Opilca atd.

Epilace – víceméně mechanická procedura, kdy se vytrhává chloupek i s kořenem, Folikul ale zůstává neporušen a přejde do klidové telogenní fáze. Posléze začne chloupek znovu růst. Oproti depilaci je ale nový nárůst chloupků daleko pomalejší. Pro epilaci se požívají různé nástroje a přípravky jako epilační pinzeta, epilační strojky, teplé či studené vosky, cukrová epilace, epilace nití apod. Většinou jsou tyto metody značně bolestivé a musí se neustále opakovat.

Fotoepilace – metoda založená na principu selektivní termolýzy, kdy se světelná energie mění na tepelnou, vysoce zahřívá melanin obsažený v chloupku, teplo se přenáší na vlasový folikul, který je následně natolik poškozen, že odumírá. Tato metoda je trvalá, ze zničeného vlasového váčku již nový chloupek nevyroste. Vzhledem k růstových fázím se musí procedura několikrát opakovat. Výhodu mají klienti s tmavými chloupky na světlé pokožce. Čím světlejší chloupky a tmavší pokožka, tím je celá metoda pomalejší a méně účinná.

Další kosmetické úpravy prováděné přístrojem IPL E-light na principu selektivní termolýzy

ODSTRANĚNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN – toto ošetření se provádí stejně jako fotoepilace avšak při jiných vlnových délkách. Pigmentové skvrny vznikají u dětí i dospělých. Mohou vznikat následkem nadměrného vystavováním se slunci společně s neodborným kosmetickým ošetřením, hormonálních změn, nesprávné funkce jater, tzv. „stařecké skvrny, genetické dispozice, nedostatku vitamínů apod. Skvrny mají různou intenzitu zbarvení od výrazných až po téměř neviditelné, a to podle hloubky kožního barviva.

Při ošetření dochází vlivem pulzního světla k „rozstřelení“ pigmentových skvrn na drobné částečky, které následně bílé krvinky postupně odstraňují z daného místa a během 10 dnů zbytky skvrn vymizí. Vzhledem k barevnosti a hloubce skvrn je v určitých případech nutné proceduru i několikrát opakovat.
Po ošetření může být kůže začervenalá popřípadě mírně oteklá, vyjímečně i mírně narušená, ale v průběhu dvou týdnu je kůže zhojená, výkon se může opakovat.

ODSTRANĚNÍ ROZŠÍŘENÝCH ČI POPRASKANÝCH ČERVENÝCH ŽILEK – sytě červené rozšířené žilky vznikají snížením kvality elastických vláken v žilní stěně, která ztrácí svou pružnost. Vznikají vlivem genetických dispozic, vysokým krevním tlakem, hormonálními účinky, ale také počasím, kdy byl klient vystaven velkému mrazu nebo opakovaně UV paprskům – přílišné opalování. Rozšířené žilky se nejčastěji vyskytují okolo nosu, na tvářích a na dolních končetinách. Pro tělo nepředstavují žádný problém, pouze estetický.

K ošetření se používá rovněž Intenzivní pulzní světlo IPL o speciální vlnové délce, které žilku zataví (zkolaguuje) a imunitní systém (i v tomto případě rovněž bílé krvinky) její zbytky odstraní. Doba hojení závisí na ošetřovaném místě. Rychleji se hojí ošetření obličeje, na končetinách hojení probíhá až několik týdnů. Po zákroku může být ošetřované místo i několik hodin začervenalé. Následující den se objeví drobné stroupky po zbytcích krve. Místo se potírá krémy a stroupky do několika dnů zmizí. Po zákroku se nesmí ošetřované místo 6 týdnů opalovat.

Po první zákroku se odstraní přibližně 50-70% popraskaných žilek. Přibližně po měsíci se provede kontrola a následně druhé ošetření, záleží na rozsahu a množství žilek. Vyjímečně ještě jedno ošetření. Likvidace žilek vydrží měsíce a roky. Časem se však pomalu začnou objevovat nové žilky. Ty se pak odstraní stejným způsobem.

FOTOJUVENACE – OMLAZENÍ POKOŽKY – fotojuvenace je metoda omlazení pleti, při které se zahřívá škára nízkými dávkami světelné energie a kde se světelný pulz filtrovaného paprsku absorbuje tkání. Zahříváním následně dochází k narušení kolagenových vláken. Ve tkáni se zahájí proces hojení a aktivace buněk, které začnou produkovat kolagenní vlákna (neinvazivní lifting). Podporuje se tím tvorba nového kolagenu tzv. lifting obličeje, vyhlazují se vrásky, pokožka se zpevní a pleť se celkově vypíná. Dalším efektem fotorejuvenace je redukce pigmentových skvrn, drobných žilek, vyhlazení jemných vrásek i drobných jizviček. Ošetření se provádí na celém obličeji nebo jeho částech jako jsou vrásky okolo očí, na čele, kolem úst a dále i na krku a dekoltu. Fotorejuvenace je šetrná metoda , kterou lze kombinovat i s jinými postupy jako je chemický peeling, apod.

Aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku omlazení pleti je potřeba proceduru podstoupit přibližně 4x v rozmezí minimálně 6 týdnů. Konečný výsledek lze očekávat asi 3 měsíce po ukončení procedury vzhledem k obnově kolagenu v pleti.

Při fotojuvenaci může docházet k lehkému zarudnutí pokožky, které však vymizí. K úplné regeneraci dochází přibližně po 7-14 dnech. V období, kdy je pleť ošetřována se neopalujte, nenavštěvujte solárium, sauny, parní lázně ani horké koupele. Zvýšeným prokrvením se prodlužuje doba hojení a dochází k nežádoucímu podráždění kůže. Při hojení používejte studené obklady nebo hydratační a regenerační krémy. Při pobytu na slunci požívejte krémy s vysokým ochranným UV faktorem.

ODSTRANĚNÍ DROBNÝCH VRÁSEK A ZLEPŠENÍ VZHLEDU HLUBOKÝCH VRÁSEK – toto ošetření je v podstatě částí fotojevenace, pro které platí stejné principy a pravidla. Jemné vrásky okolo očí, čela a úst se dají úspěšně vyhladit, hluboké vrásky potom redukovat a zmírnit jejich estetický dopad. Celkový vzhled dokonalejší, výsledkem je omlazení o 5-10 let.

Výsledky jsou dlouhodobé, ale nemohou natrvalo zabránit stárnutí pleti, tvorbě nových vrásek, rozšířením červených žilek či pigmentových skvrn. O pleť je nutno se starat nejen vnějším ošetřováním, ale i správnou životosprávou a aktivním pohybem. Pokud chcete vypadat stále mladě a svěže je potřeba proceduru po určitém čase znovu zopakovat.

REDUKCE JIZEV A STRIÍ – strie jsou pruhové jizvičky na pokožce vznikající nadměrným pnutím kůže v souvislosti s rychlým váhovým přírůstkem, růstem či hormonálními změnami. Silným pnutím dochází k narušení kolagenních a elastických vláken nacházejících se pod povrchem kůže a následnému ztenčení pokožky. Vznikají nejčastěji v oblasti boků, stehen, na prsou a břiše. Nově vzniklé strie mají růžové až červené zbarvení, postupně přecházejí ve světlé až bělavé vkleslé pruhy.

Ošetření strií a jizviček probíhá obdobně jako u fotojuvenace s podporou RF (radiofrekvence). S použitím vhodně nastavené vlnové délky proniká světelný pulz do hlubších vrstev pokožky, kde stimuluje tepelnou energií kolagenní a elastinová vlákna. Zde dochází k předání teploty do okolní tkáně s jejím následným stažením. Jizvička či strie se postupně zatahuje a zmenšuje. Stimulovaná kolagenní vlákna produkují nový kolagen, který vkleslou strii dorovnává. Ošetření se doporučuje opakovat minimálně 3x s odstupem 4-6 týdnů. Úspěšnost závisí na velikosti strií, způsobu hojení, kvalitě pokožky a v neposlední řadě i životním stylu klientky. Pohybuje se na 40 – 80%. Již vzniklých strií či jizev se nelze stoprocentně zbavit, lze je však redukovat, zmírňovat barevnou odlišnost a upravit nerovnost kůže.

Při zákroků může klient pociťovat štípnutí či teplo. Pro citlivější pokožky lze použít znecitlivující mast EMLA cca 30 minut před ošetřením.

Před ošetřením se nelze alespoň 4-8 týdnů opalovat, navštěvovat solária či používat samoopalovací přípravky. Minimálně týden předem nepoužívejte peeling. Rovněž zvyšte pitný režim, minimálně 2,5 l denně po dobu týdnu před ošetřením a omezte kofeinové nápoje a alkohol. Při vstupním pohovoru sdělte jestli nepoužíváte některé léky jako antibiotika, kortikosteroidy apod. Každé nedodržení uvedených podmínek snižuje účinnost celé procedury. Pro ošetření pokožky a hojení postupujte obdobně jako při fotojuvenaci.

REDUKCE PROJEVŮ AKNÉ – akné je onemocnění pokožky vznikající z mnoha příčin vnějšími i vnitřními vlivy. Na vzniku se podílí zvětšená produkce kožního mazu společně s rohovatěním ústí mazových žláz. Ucpáváním mazových žláz zátkami mazu a zrohovatělých odumřelých buněk vzniká kordon (uher). Ve vývodech mazových žláz jsou vždy bakterie rozkládající maz, které uvolňují produkty podporující tvorbu zánětu. Následkem jsou pak červené pupínky, které se postupně mění v hnisavé vřídky. Po jejich zhojení zůstávají na pokožce často znatelné jizvičky.

K odstranění či redukci akné se využívá Intenzivní pulzní světlo společně Radiofrekvenční technologií. Intenzivní světlo proniká do pokožky a při optimálním nastavení vlnových délek tlumí zánět probíhající v pleti. Zároveň stimuluje epidermis a zabraňuje vzniku nových ložisek, ovlivňuje a urychluje hojení jizev po akné. V kombinaci s radiofrekvencí se celý proces urychluje a zefektivňuje.

Výsledným efektem je potlačení a odstranění akutního zánětlivého procesu, omezení barevného projevu v zanícených oblastech, omezení šíření zánětu do dalších oblastí, rozpuštění rezidua ze zánětů a z ucpaných pórů, redukce velikosti pórů a zlepšení celkového vzhledu pleti. Následně se odstraňují i drobné jizvičky. Akné se po proceduře stává neaktivním, pokožka se zklidňuje a jizvičky po čase vymizí. Současně se omlazuje pokožka, vyrovnává se barevnost, získává pružnost a stává se zářivější a svěží.

Ke kompletní likvidaci akné je potřeba nejen zásahu, který akné léčí, ale především mu předcházet. Důležitá je detoxikace – odstranění jedovatých toxinů z organismu a plísní ze střev, dále vhodné stravování a celkový životní styl. Je také nutné používat vhodné kosmetické přípravky, které pleť čistí a zabraňují zánětlivým procesům.

Pro ošetření akné platí stejné podmínky přípravy na zákrok jako u předchozích procedur. Důležité je především vyhnout se 4 – 6 týdnů předem opalování jak na slunci tak v soláriích, vyvarovat se pobytu v saunách a parních lázních, kde dochází ke zvýšenému promaštění pokožky apod.

Pro maximální efekt se doporučuje 4–6 ošetření s odstupem 1 měsíce.

Jak celá procedura probíhá?

  1. Při první návštěvě je s klientem proveden odborný pohovor, při kterém se domluví rozsah a možnosti ošetření, časový plán a průběh zákroků a zjistí se citlivost klienta na požadované ošetření. Dále se s ním provede konzultace ohledně kontraindikací a zjistí se, jak klient dodržoval předzákrokovou péči. Klient vyplní a podepíše Informovaný souhlas s prováděnou procedurou a je mu vystavena zákaznická karta, která je vedena po celou dobu, kdy dochází na procedury.
  2. Klientovi je provedeno předzákrokové ošetření – očištění daného místa, příp. odlíčení, tonizace pokožky, u citlivějších klientů pak použití znecitlivujícího krému.
  3. Na ošetřované místo se nanese vrstva vodivého aqua gelu, který má ochrannou a chladící funkci a zvyšuje výsledný efekt procedury. Klientovi jsou nasazeny ochranné brýle.
  4. Je proveden zkušební záblesk, aby se zjistila následná reakce klienta na ošetření.
  5. Pokud je vše v pořádku je provedeno celé ošetření dle dohodnutého rozsahu.
  6. Po ukončení zákroku je klientovi odstraněn vodivý gel a dočištění pleti
  7. Následně se s ním probere pozákroková péče, možnosti reakce těla na zákrok, dohodne se příští termín další procedury a vše se zaznamená do klientovy karty
  8. Při dalších návštěvách se klientovi provede kontrola již ošetřeného místa a vyslechnou se reakce na předchozí ošetření, aby se mohly nastavit nové parametry následujícího zákroku.

Péče o pokožku po zákroku

  • Při ranní péči o pokožku používejte mírně neutrální prostředek, studenou převařenou vodu, dále krém s vitamínem C a opalovací krém s vysokým ochranným faktorem
  • Večer pleť očistěte a naneste hydratační krém
  • U problematické citlivé pleti lze použít holící kosmetiku, hřejivé masti, aby se zmírnily reakce pleti a podpořila se její obnova. Je možné, že místa po ošetření budou světlejší nebo tmavší. K vyrovnání pigmentace následně dochází samovolně. U některých typů může trvat až 4 měsíce
  • Nepoužívejte hormonální či jinou povzbuzující kosmetiku, aby nedošlo k vyšší produkci pigmentu. Týden po ošetření nepoužívejte peeling ani samoopalovací přípravky
  • 4-8 týdnů po ošetření nedoporučujeme opalování ani solária. Sluneční paprsky zvyšují tvorbu melaninu a mohlo by dojít k nežádoucí hyperpigmentaci. Pokud už musíte být na slunci chraňte pokožku opalovacím krémem s vysokým UV ochranným faktorem.
  • Dále doporučujeme se několik dní po zákroku vyvarovat náročných aktivit, kde dochází výraznému prokrvení pokožky, jako jsou sauny, parní lázně, namáhavý sport, masáže apod.
  • Před ošetřením alespoň týden zvyšte pitný režim a omezte konzumaci kofeinových nápojů a alkoholu a omezte kouření

Kontraindikace

  • Ženy v těhotenství nebo při kojení
  • Osoby se závažným stádiem cukrovky, s vysokým krevním tlakem, kardiaci, epileptici
  • Osoby s kardiostimulátorem nebo jiným přístrojem v těle
  • Osoby po úrazu či v léčbě, po plastických operacích pouze po konzultaci s lékařem
  • Osoby s rakovinou kůže nebo jiným závažnějším onemocněním kůže
  • Zánětlivé procesy v místě ošetření
  • Osoby, které se nesmějí vystavovat intenzivnímu slunečnímu záření, či citlivě reagují na světlo nebo užívají léky způsobující citlivost na světlo
  • Při poruchách srážlivosti krve
  • Osoby po kolagenové nebo botulinové injekci – až 3 měsíce po aplikaci a po dohodě s lékařem
  • Osoby s aktivním herpes nebo trauma